HORLAMA TEDAVİSİ

HORLAMA TEDAVİSİ

İnsanların günlük işlerini yürütebilmeleri için, konsantrasyona, dengeli olmaya ve verimliliğe ihtiyaçları vardır. Tüm bunlar için gerekli enerjiyi kazanmanın yolu ise canlılık verici, dinlendirici, derin bir uykudan geçer.Uyku bozukluğu insanlarda çok ciddi hastalıklara yol açabilir.Horlama ciddi bir sağlık problemidir.

Rahat nefes alamamaya bağlı olarak sabah zor uyanma mide bulantısı,baş ağrısı gün içerisinde devamlı uyku hali ,konsantrasyon bozukluğu ve yorgun ruh hali en çok görülen belirtilerdir. Gerginliklerini kaybeden dokuların soluk yolunu daraltması sonucu ciğerlere giden hava bu dokuları titreştirir ve horlama sesi çıkar. Bu nefes yolunun tıkanmasına uyku apnesi denir.

Bu rahatsızlığı gidermek için horlama protezi yapılmaktadır Geceleri uykuda kullanılan ,dişler üzerine oturtulan horlama protezi soluk yolunu açar ve uyku apnesini de önler. Aparey kullanarak dilin öne alınması sağlanır ve daha rahat nefes almak amacıyla kullanılır. Faydası ortalama  1 ay içerisinde görülmektedir.

Diş eti hastalığı olan kişilerde

Diş eti çekilmesi olanlarda

Dişlerinde çürük, kırık gibi harabiyet olan kişilerde,

Çocuklarda, (18 yaş altında)

Diş aşınmalarına bağlı olarak dişlerinde hassasiyet olan kişilerde uygulanması sakıncalıdır.

Ev tipi ve ofis tipinin birlikte uygulandığı kombine beyazlatmadır.

İşlem sonrasında dişlerin beyazlığını koruma süresi kişiden kişiye değişmekle beraber, hangi beyazlatma metodunun uygulandığı ile de alakalıdır. Beyazlatılmış dişlerin kalıcılık süresi, kişinin yeme – içme (renkli gıdalar), çay, kahve ve sigara tüketimi alışkanlığı, beyazlatmadan önceki diş renginin koyuluk derecesi gibi faktörlere göre de değişmektedir.

Diş hekimi kontrolünde yapılan beyazlatma uygulamalarının dişlerinizin sağlığına herhangi bir zararı yoktur.

Diş beyazlatma uygulanan bazı kişilerin uygulama sonrası sıcak soğuk hassasiyet hissedilebilir. Bu da dişlerdeki hafif aşınma ve mine çatlakları nedeniyle olur, kısa sürede geçen bir hassasiyettir. Dişlerdeki mevcut aşınmalar fazla ise flor uygulamasıyla bu his ortadan kaldırılır.

Beyazlatma sonrasında çay, kahve, şarap gibi renkli , asitli sıvılar ve tütün mamüllerinden uzak durmanız gerekmektedir. Dişlerinizi olabildiği kadar beyaz tutabilmek için ağız bakımını iyi yapmanız yeterli olacaktır.

2018-06-05T06:33:53+00:00