DİJİTAL ANESTEZİ

DİJİTAL ANESTEZİ

Dijital anestezi, anestezik solüsyonun, kişinin doku basıncına göre ayarlanarak uygulandığı ağrısız anestezi yöntemidir. Teknolojinin diş hekimliği dünyasına bir hediyesi olan dijital anestezi, enjektör ile anestezi yöntemini sona erdirmesi açısından oldukça önemlidir.

Dijital iğnelerde basınç hissi az olur ve hastalar ağrıyı hissetmezler. Kullanılan anestezik madde yine aynıdır. Geleneksel yöntem olan elle iğne yapmada hekim enjektör içindeki maddeyi kontrollü veremediğinden hastanın ağrısı fazla olabilir. Ayrıca klasik iğne uçları daha kalındır, dijital anestezi uçları ise milimetrik inceliktedir. Bu da acıyı azaltan bir faktördür.

Ağrısız lokal anestezi enjeksiyonu sağlar.

İğneli anesteziden korkan bütün hastalara konfor sağlar.

İğne yaralanmaları ve enfeksiyonu riskini ortadan kaldırır.

Anestezinin dağılma ve etki süresi oldukça kısadır.

Kullanımı kolay, hızlı ve güvenlidir.

Dijital anestezi cihazı ya da uygulaması kesinlikle vücuda zarar vermez. Kişinin doku duyarlılığına ve ağrı eşiğine göre uygulandığı için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dijital anestezi uygulama tekniğiyle ilgili bir teknolojik yeniliktir, kullanılan anestezi aynıdır.

Her hastada rahatlıkla kullanılabilir. Normal anestezinin uygulanabileceği her hastaya dijital anestezi de çok rahat bir şekilde uygulanabilir.

Standart anesteziyle kıyaslanacak olursa herhangi bir farkı yoktur. Yapılacak tedavinin kapsamına göre uyuşturma şiddeti ve süresi doktor tarafından belirlenir.

Dijital anestezi uygulamasında doku basıncına göre anestezik sıvı verilmektedir. Bu sayede basınç ile oluşan ağrı hissi azalır. Basınç azaldığı için ağrı hissi de doğru orantıda azalmış olacaktır.

2018-06-05T06:17:51+00:00